صفحه اصلی > دانش > محتوای
پانلهای ساندویچ عایق بندی شده بتونی چیست؟
- Sep 05, 2018 -

فرایند پانل ساندویچ هزینه کم، کارآیی و جایگزین تزئینی برای ساخت آجر و ملات سنتی را فراهم می کند. پانل دیواری ساندویچ عایق بندی شده شامل دو wythes (یک لایه پیوسته بتن) است که توسط یک خازن عایق جدا شده است.

ضخامت پانلی معمولی از 8 تا 12 اینچ بسته به مقدار گرما مورد نظر مورد نظر است. دو مانیتور از لایه های داخلی و بیرونی بتونی عایق کاغذی R-value بالا و با اتصالات فولادی یا کامپوزیت نگهداری می شوند.

اگرچه تکنیک های مختلفی در این صنعت وجود دارد که با هم لایه های ساندویچ پانل را نگه داشته باشند. پانل های ساندویچ بتنی که به طور تاریخی همراه با توری های فولادی نگهداری می شوند، کمتر از آنهایی هستند که با ترکیب کانکتور های لانه زنبوری کامپوزیت نگهداری می شوند.

این به این دلیل است که فولاد یک پل حرارتی را در دیوار ایجاد می کند، به طور قابل توجهی کاهش عملکرد عایق و کاهش توانایی ساختمان برای استفاده از جرم حرارتی آن برای بهره وری انرژی. همچنین خطر وجود دارد زیرا فولاد ضریب انبساطی همانند بتن را به عنوان دیواره گرم و سرد می کند، فولاد گسترش خواهد یافت و با نرخ دیگری به بتن متصل می شود که می تواند موجب شکسته شدن و ریزش شود.

کانکتورهای کاغذی مانند هسته لانه زنبوری که مخصوصا برای بتن سازگار طراحی شده اند، به طور قابل توجهی این مشکل را کاهش می دهند. عایق در طول بخش دیوار پیوسته است.

پانل دیواری ساندویچ می تواند تقریبا هر سطح را در هر دو طرف، داخلی و بیرونی تولید کند. در صورت تمایل، سطح بیرونی را می توان از انواع مختلف بتن های رنگی، آجری، سنگ، چوب، و دیگر ظواهر شکل گرفته و الگوی ایجاد کرد. با کیفیت برتر و سطوح بالای مانیکین، بسیاری از طرح های معماری دلپذیر امکان پذیر است.

حفره های پنجره ای و درب ها به عنوان بخشی از فرآیند ساخت دیوار در سازنده تولید می شوند. کانال ها و جعبه های برق و ارتباطات مخابراتی می توانند به طور مستقیم در پانل ها در مکان های مشخصی نصب شوند.

پانل های بتونی دیوار ساندویچ می توانند در تقریبا هر نوع ساختمان استفاده شوند. بسته به عملکرد و طرح ساختمان، لایه های داخلی و بیرونی بتن را می توان به راحتی طراحی کرد تا بتواند از الزامات ساختاری برای قدرت و ایمنی، و همچنین ویژگی های زیبایی شناسی و آسیب پذیری صاحب خواسته شود. سرعت ساخت، دوام ساختار به پایان رسید و بهره وری انرژی همه نشانه های یک ساختمان است که از پانل ساندویچ عایق بندی شده استفاده می کند.


Insulated Sandwich Panel Walling System6.jpg